Drukarnia domowa czy drukarnia internetowa: Jaki jest najlepszy sposób na drukowanie zdjęć?

Jeśli chodzi o drukowanie zdjęć cyfrowych, masz dwie możliwości: wywoływanie i drukowanie zdjęć w domu lub korzystanie z lokalnych lub internetowych usług drukowania. Praktycznie rzecz biorąc, dla kogoś, kto musi drukować tylko okazjonalnie, korzystanie z usług drukarskich może wydawać się lepszą i bardziej opłacalną opcją. Utrzymanie własnej drukarki fotograficznej w domu może być jednak korzystne. Dzięki drukowaniu w domu, możesz kontrolować i zarządzać każdym szczegółem procesu, od zasobów do kosztów, za każdym razem, gdy drukujesz.

Drukarnia online (zwane również e-printingiem, drukiem cyfrowym, drukiem internetowym, drukowaniem na żądanie itp.) są zazwyczaj określane jako najlepszy sposób na drukowanie prawie wszystkiego, co jest w zasadzie prawdą. Są one bardzo elastyczne, dzięki czemu klienci mogą wybierać spośród różnych pakietów od około 0,10-$1,00$, w zależności od jakości i użytych materiałów. A w zasięgu ręki masz szeroki wybór papierów fotograficznych i specjalistycznych. Z drugiej strony druk domowy może być ograniczający, czy chcemy się do tego przyznać, czy nie. Wydajność, którą można uzyskać, będzie zależeć od tego, na jakie zasoby można sobie pozwolić w magazynie. Tak więc, jeśli potrzebujesz naprawdę profesjonalnie wyglądającego dokumentu, to lepiej miej pod ręką odpowiednie materiały.

Domowe drukowanie: Co to może dla mnie zrobić?

Spójrz na swoją własną drukarkę, ale nie bądź sentymentalny. Wyobraź sobie, że wszystko jest dla ciebie proste. Zwykły tekst, raporty, grafiki, pliki biurowe, dokumenty biznesowe, zdjęcia i obrazy to tylko niektóre materiały, które może wyprodukować. Niektórzy konsumenci uważają nawet, że posiadanie drukarki jest inwestycją. Koszt początkowy takich urządzeń jest obecnie dość niski.

Oczywiście, są materiały, które trzeba najpierw kupić, takie jak nośniki papierowe i atrament do drukarek. Jednak ogólnie rzecz biorąc, całkowity koszt wydruku w domu jest znacznie tańszy niż łączny koszt opłat, które trzeba zapłacić za wszelkie usługi drukarskie. Ponadto, nie musisz przechodzić przez wszystkie niezbędne procesy związane z zamówieniami online. Nie musisz też czekać, aż paczka zostanie dostarczona do Twojego domu, nawet jeśli jest to tylko dzień lub dwa (chyba, że jesteś gotów jechać do sklepu po odbiór).

Oto kolejna godna uwagi zaleta druku domowego: z odpowiednim narzędziem - mam na myśli naprawdę konkurencyjną drukarkę atramentową, która może dorównać jakością wydruków, jaką można uzyskać z usługi drukarskiej - nie ma potrzeby wydawania kilku dolców za wydruk, gdy można drukować z niemal taką samą jakością w zaciszu domowym. To w końcu prowadzi do pytania: Jaką drukarkę wybrać? Cóż, to zależy od twoich wymagań. Znowu potraktuj to jako inwestycję. Wysokiej klasy model może kosztować kilkaset dolarów więcej, po prostu z powodu dodatkowych funkcji. Tak więc najpierw sprawdź poziom jakości, jaki może wytworzyć, a następnie funkcje i funkcjonalność.

Drukarnie internetowe: Podatki i koszty transportu

Podatek i koszty wysyłki są doliczane do całkowitej kwoty zakupu zamówionych wydruków. Aby dać Ci jakiś pomysł, skorzystajmy ze standardów wysyłkowych SnapFish i cen produktów (ceny zostały pierwotnie zaczerpnięte z ich oficjalnej strony internetowej). Opłaty za wysyłkę i obsługę różnią się w zależności od różnych usług drukowania online.

W SnapFish, po złożeniu zamówienia, jego realizacja trwa 2-4 dni robocze. Zamówienia przy użyciu standardowej wysyłki trwają 3-4 dni robocze, więc zamówienie powinno być u Państwa w ciągu 5-8 dni roboczych.

W celu ustalenia ceny, poniżej znajduje się tabela obliczonych kosztów wysyłki dla zamówienia druku 4×6. Zwróć uwagę, że do wszystkich zamówień zostanie zastosowany państwowy i lokalny podatek od sprzedaży.

Pod względem jakości, te internetowe usługi druku zdjęć są rzeczywiście niezawodne, ale mogą być kosztowne i czasochłonne. Jeśli potrzebujesz lepszej jakości druku, niż myślisz, że twoja własna drukarka może dostarczyć, to myślę, że nie zaszkodzi wydać ciężko zarobione pieniądze na niektóre usługi drukowania online raz na jakiś czas. Co więcej, dedykowana drukarka fotodrukowa ma ograniczenia. Większość nie może na przykład drukować na kubkach i koszulach! Przede wszystkim, jest to jakość, której szukasz, nie wspominając o zaletach, które pochodzą z tych wszystkich wspaniałych usług.

Teraz, w świetle tych wszystkich nowych informacji, czy myślałeś o stworzeniu własnego serwisu druku online? Abstrahując od żartów, drukowanie w domu może również wykonywać niektóre z opcji oferowanych przez strony internetowe. Oprócz drukowania zdjęć, posiadanie własnej drukarki atramentowej pozwala na drukowanie dokumentów biznesowych lub raportów szkolnych. Domowa drukarka jest w stanie zaspokoić większość Twoich potrzeb. Musisz tylko nauczyć się, jak używać go właściwie, aby dopasować go do swoich preferencji.