Wskazówki przy drukowaniu własnego kalendarza w domu

Kalendarze to nie tylko wspaniałe wakacyjne prezenty dla bliskich, ale także świetny sposób na zebranie pieniędzy na Wakacyjną zbiórkę pieniędzy, a także dobry sposób na promowanie swojej małej firmy. Zakupione w sklepie kalendarze mogą być tak samo drogie jak bezosobowe. Z drugiej strony, drukowanie prostego kalendarza ściennego w domu może na dłuższą metę zaoszczędzić sporo pieniędzy i pozwala na dostosowanie projektu kalendarza do własnych upodobań. Również drukowanie kalendarzy z domu jest zaskakująco łatwe. Może to być wykonane z różnym stopniem złożoności, w zależności od Państwa wiedzy technicznej. Podczas planowania swojego kalendarza, oto kilka kluczowych punktów wyjścia do rozważenia przed rozpoczęciem:

Format i rozmiar

Kalendarze są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach. To, jak wybierzesz układ swojego kalendarza, sprowadza się do szeregu rozważań, od słuchaczy po budżet i poczucie estetyki. Możesz osiągnąć dobre wyniki jakościowe druku standardowych paneli papierowych 8" x 11" lub iść większe z legalnych rozmiarów liter. Przyjrzyj się rozmiarowi i kształtowi zdjęć, które chcesz umieścić w centrum uwagi, aby pomóc w podjęciu decyzji, i zastanów się nad ilością edycji cyfrowej, którą chcesz umieścić na zdjęciach drukowanych w nieregularnych rozmiarach, aby wyglądały idealnie.

Wybierz właściwe obrazy

Aby uzyskać pożądany efekt, wybierz zdjęcia, które można dopasować do górnego rozmiaru panelu, nie tracąc przy tym zbyt dużej rozdzielczości obrazu. Jednym z trudniejszych czynników przy wyborze zdjęć pstrykniętych bez wyraźnego zamiaru wykonania kalendarza jest dopasowanie ich do konkretnych wymiarów i jakości obrazu, jakiej wymaga drukowanie kalendarza - szczególnie przy wydrukach ponadwymiarowych lub o nieregularnych rozmiarach. Drukowanie obrazów, których liczba pikseli lub DPI jest zbyt niska, spowoduje, że obraz będzie miał podrzędną wyrazistość z powodu pikseli lub rozmycia. Montclair Photo przygotował tu wygodny przewodnik po najlepszych specyfikacjach podczas skanowania i drukowania zdjęć.

Szablon do drukowania kalendarza

Jasne, możesz przejść do Photoshopa i stworzyć dwunastomiesięczne strony kalendarza, każda z numeracją i własnym zestawem wakacji. Albo możesz zaoszczędzić czas i wybrać wstępnie przygotowany szablon kalendarza na 2016 r., aby sfinalizować swoje dolne okienko. Prostym rozwiązaniem, które od razu zwróciło moją uwagę, jest szablon timeanddate.com, który oferuje różne rozmiary papieru do szybkiego i łatwego użycia. Microsoft Office.com oferuje również mnóstwo szablonów do kalendarzy, nie wspominając o broszurach, wizytówkach i innych formach mediów drukowanych. CalendarLabs oferuje również szereg szablonów dla różnych świąt narodowych i religijnych, a także kilka stylizowanych wyglądów, aby poprawić ogólne samopoczucie.

Wybierz właściwą drukarkę

Drukarka, którą chcesz wysłać do rodziny kalendarz wnuków, jest inna niż ta, której będziesz potrzebował dla firmy non-profit lub małej firmy. Na szczęście istnieje drukarka dla wszystkich przedziałów cenowych i wiele z nich ma wiele zastosowań, od codziennego domowego biura i drukowania zdjęć po produkcję profesjonalnych broszur i ulotek o wysokiej jakości. Oto kilka naszych ulubionych dla każdego przedziału cenowego:

  • Epson Artisan 1430 to przystępna cenowo opcja pozwalająca na drukowanie zdjęć w jakości do 13" x 19". Artysta z łatwością drukuje na cięższych gatunkach papieru artystycznego, w tym na płótnie. Ta drukarka jest doskonałym wyborem dla początkujących, aby uzyskać solidne odbitki zdjęć bez łamania banku.
  • Canon Pixma Pro-100 daje takie rezultaty, jakich można by oczekiwać od profesjonalnych drukarek wysokiej jakości, które kosztują tysiąc dolarów lub więcej. Linia Pixma Pro jest przeznaczona dla osób, które chcą uzyskać wysokiej jakości zdjęcia i jest świetna dla fotografów na długo po ukończeniu kalendarza.
  • 24-calowa drukarka HP DesignJet T120 Color InkJet ePrinter oferuje profesjonalne funkcje jakościowe, takie jak ponadwymiarowa 24-calowa szerokość i rolka papieru do bardzo długich wydruków, a wszystko to w cenie podstawowej dla drukarek wielkoformatowych, które często zaczynają się od 1700 USD lub więcej.

Nie zapomnij o atramencie!

Zauważ, że jest to pierwsza wskazówka, aby uzyskać wykrzyknik? Cóż, jest ku temu powód. Aby uzyskać pożądane i potrzebne wyniki, będziesz potrzebował wystarczająco dużo atramentu, aby upewnić się, że nie zabraknie Ci tuszu. Zdjęcia wymagają dużej ilości atramentu, a proporcje każdego koloru są ważne dla uzyskania pożądanego rodzaju wyraźnych, czystych obrazów. Kiedy kolor żółty skończy się, wszystkie kolory na tym ucierpią. Zapasy na kartridżach z atramentem zapewnią, że nie stracisz rytmu tworzenia kalendarza lub, co gorsza, nie spóźnisz się, gdy kupujący oczekują produktu.

Wybierz odpowiedni papier

Papier, który wybierzesz, wpływa na ostrość i żywość zdjęcia. Wydruki o fotograficznej jakości najlepiej wyglądają na papierze półbłyszczącym w większości przypadków, ale niektóre osoby szukające wyciszonego wyglądu uzyskują świetne rezultaty z grubego, matowego papieru (który może dać efekt podobny do papieru akwarelowego z odpowiednimi zdjęciami). Większość gotowych papierów fotograficznych jest jednostronna, z matowym grzbietem, co należy wziąć pod uwagę przy zakupie papieru i/lub drukowaniu dwustronnym stron kalendarza. 4inkjets.com oferuje szeroką gamę różnych rozmiarów papieru półbłyszczącego i fotograficznej jakości, dostosowanych do Twoich potrzeb i budżetu.

Zawiąż kalendarz

Mniejsze kalendarze mogą być zszywane, ale jeśli chcesz uzyskać większy i bardziej profesjonalny wygląd, prawdopodobnie znajdziesz się na rynku opraw spiralnych. Wiązarki spiralne do domu można nabyć stosunkowo niedrogo i służą one do różnych celów w domowym biurze. Być może nie ma od razu sensu kupować maszyny do segregatorów spiralnych do kalendarza Roller Derby, ale jeśli masz inne twórcze zastosowania dla niego ... to dobrze mieć go pod ręką, kiedy chcesz. Lub zleć oprawę każdego kalendarza w lokalnej drukarni, gdzie można go złożyć niedrogo (i to bez wysiłku).