Ramki cyfrowe na zdjęcia

ramki cyfroweFotografia cyfrowa daje nam możliwość robienia masy zdjęć bez większych problemów. Jednocześnie jednak może to być wada. Gdy przywieziemy tysiące zdjęć z jednych wakacji, ciężko będzie je wszystkie obejrzeć. Dlatego dobrym rozwiązaniem mogą być ramki cyfrowe, dzięki którym można oglądać wszystkie zdjęcia bezpośrednio z karty pamięci, która znajduje się aparacie. Poza tym możemy w ramach ramki szybko przejrzeć zdjęcia i usunąć te nieudane.

Pamięć w ramce

Poza tym, że ramka może odczytywać zdjęcia bezpośrednio z kart pamięci najczęściej ma również część własnej pamięci. Poza tym, że możemy mieć dostęp do pamięci z poziomu ramki bardzo często jest również możliwość podłączenia jej do komputera przez kabel USB. Pamięć dodatkowo nie będzie blokować karty pamięci w urządzeniu, i można korzystać z nich osobno.

Wielkość wyświetlacza

Istotnym elementem ramki cyfrowej jest oczywiście wyświetlacz i wielkość matrycy. Obecnie mamy na rynku wiele różnych propozycji od małych ramek, które mają 1,5 cala i można je stosować jako brelok do kluczy po ogromne ramki około 40 cali podobne do telewizora. Powszechnie jednak sprzedają się urządzenia, które mają 7 cali i przypominają zdjęcie 10x15 cm. Matryca to również rozdzielczość urządzenia. Obecnie mamy dostęp do rozdzielczości od 480×234 do 1024×768 pikseli. Oczywiście im większa rozdzielczość tym lepsza będzie jakość wyświetlanych zdjęć.

Wyświetlanie zdjęć

rodzaje ramek cyfrowychPrzy ramkach cyfrowych możemy samodzielnie regulować czas wyświetlania zdjęć przez ustawienie okresu, po jakim będą się zmieniać. Gdy będzie trzeba wyświetlić dużą ilość zdjęć można ten czas ustawić na poziomie kilku sekund. Natomiast w momencie, gdy ramka stanie się urządzeniem ozdobnym będziemy mogli zastosować przełączanie zdjęć co kilka godzin. Jednocześnie można ustawiać efekty, w ramach których dokonywana będzie zmiana zdjęć. Najlepsi producenci wprowadzają obecnie do oferty wiele różnych efektów przechodzenia zdjęć co dodatkowo unowocześnia taką ramkę. W niektórych urządzeniach otrzymujemy również możliwość wyświetlania jednocześnie kilku zdjęć w ramach kolażu, co również daje większe możliwości.