Domowe drukowanie czy drukowanie online? Co lepsze?

Jeśli chodzi o drukowanie zdjęć cyfrowych, masz dwie możliwości: wywoływanie i drukowanie zdjęć w domu lub korzystanie z lokalnych lub internetowych usług drukowania. Praktycznie rzecz biorąc, dla kogoś, kto musi drukować tylko okazjonalnie, korzystanie z usług drukarskich może wydawać się lepszą i bardziej opłacalną opcją. Utrzymanie własnej drukarki fotograficznej w domu, jednak może być rzeczywiście korzystne. Z drukowania w domu, można kontrolować i zarządzać każdym szczegółem procesu, od zasobów do kosztów, kiedy tylko drukujesz.

Usługi drukowania online (zwane również e-printingiem, drukiem cyfrowym, drukowaniem na żądanie itp.) są zazwyczaj określane jako najlepszy sposób na drukowanie prawie wszystkiego, co jest w zasadzie prawdą. Są one bardzo elastyczne, dzięki czemu klienci mogą wybierać spośród różnych pakietów, począwszy od około 0,10-$1,00$, w zależności od jakości i użytych materiałów, a drukarnie online dostępne są 24/h bez wychodzenia z domu. W zasięgu ręki masz szeroki wybór papieru fotograficznego lub specjalistycznego. Z drugiej strony druk domowy może być ograniczający, czy chcemy się do tego przyznać, czy nie. Wydruk, który możesz otrzymać, będzie zależał od tego, na jakie zasoby możesz sobie pozwolić. Tak więc, jeśli potrzebujesz naprawdę profesjonalnie wyglądającego dokumentu, to lepiej miej pod ręką odpowiednie materiały eksploatacyjne.

Możesz się teraz zastanawiać: Dlaczego nie miałbym rzucić mojego kumpla od druku i przestawić się na te usługi drukarskie? Trzymajcie się, chłopaki! Oba sposoby mają dobre i złe strony. Musimy tylko zważyć kilka rzeczy, zanim wykonasz jakikolwiek ruch.

Home Printing: Co to może dla mnie zrobić?

Spójrz na swoją własną drukarkę, ale nie bądź sentymentalny. Wyobraź sobie tylko, jak proste to wszystko dla ciebie robi. Zwykły tekst, raporty, grafiki, pliki biurowe, dokumenty biznesowe, zdjęcia i obrazy to tylko niektóre materiały, które może wyprodukować. Niektórzy konsumenci uważają nawet, że posiadanie drukarki jest inwestycją. Początkowy koszt takich urządzeń jest obecnie dość niski i wynosi od 135 do 500 dolarów (na podstawie recenzji zamieszczonej w CNET przez Calvina Yu, zatytułowanej Best Photo Inkjet Printers).

Oczywiście, są materiały, które trzeba najpierw kupić, takie jak nośniki papierowe i atrament do drukarek. Jednak ogólnie rzecz biorąc, całkowity koszt wydruku strony w domu jest znacznie tańszy niż łączny koszt opłat, które trzeba zapłacić za wszelkie usługi drukarskie. Ponadto, nie musisz przechodzić przez wszystkie niezbędne procesy związane z zamawianiem online. Nie musisz też czekać, aż paczka zostanie dostarczona do domu, nawet jeśli jest to tylko dzień lub dwa (chyba, że jesteś gotów jechać do sklepu po odbiór).

Oto kolejna godna uwagi zaleta druku domowego: z odpowiednim narzędziem - mam na myśli naprawdę konkurencyjną drukarkę atramentową, która może dorównać jakością wydruków, jaką można uzyskać z usługi drukarskiej - nie ma potrzeby wydawania kilku dolców za wydruk, gdy można drukować z niemal taką samą jakością w zaciszu domowym. To ostatecznie prowadzi do pytania: Jaką drukarkę wybrać? Cóż, to zależy od Twoich wymagań. Znowu uważaj to za inwestycję. Wysokiej klasy model może kosztować kilkaset dolarów więcej, po prostu z powodu dodatkowych funkcji. Tak więc, najpierw sprawdź poziom jakości, jaki może wyprodukować, a następnie funkcje i funkcjonalność.