Possibilities of Print: Elevated Holiday Cards

Kartki świąteczne powinny odzwierciedlać żywość i ekscytację sezonu wakacyjnego. Każdy docenia kartki, które są zabawne, zachęcające, przyciągają wzrok i mówią wszystkie właściwe rzeczy w duchu sezonu. Prawdziwie wyjątkowa kartka świąteczna wymaga odrobiny kreatywności, aby była atrakcyjna, efektowna i serdeczna. Istnieją specjalistyczne techniki druku, które można wykorzystać do stworzenia wyjątkowych kartek świątecznych, które zachwycą przyjaciół i rodzinę. Przyjrzyjmy się niektórym możliwościom druku, które można zastosować podczas tworzenia spersonalizowanych kartek świątecznych.

Stempel

Ozdobne stemple są prostym, ale kreatywnym elementem projektu, który można zastosować podczas tworzenia kartki świątecznej. Istnieje kilka różnych technik stemplowania, w tym, ale nie tylko, stemplowanie gumowe, stemplowanie cieniowe, stemplowanie swipe, stemplowanie warstwowe, stemplowanie metaliczne, stemplowanie bleach i stemplowanie ombre. Stemplowanie pozwala na tworzenie pięknych wzorów, które mogą dodać unikalne, kreatywne elementy do kartki świątecznej. Od skomplikowanych projektów do swobodnych kreacji artystycznych, naciśnięcie pożądanego stempla na tusz, a następnie na papier, może poprawić wygląd każdej kartki świątecznej przy użyciu tylko pewnej ręki i odrobiny wysiłku.

Użyj wytłoczonych elementów

Aby dodać odrobinę elegancji, dodaj do swojej kartki wytłoczony element. Tłoczenie to podniesiony wzór powierzchni, który może być zastosowany jako subtelny element wykończeniowy lub jako główna cecha projektu na kartce. Niektóre popularne formy technik wytłaczania obejmują wytłaczanie na sucho, metoda, która wytwarza podniesioną powierzchnię na papierze lub kartce przy użyciu szablonu i narzędzia do wytłaczania; wytłaczanie na ciepło, metoda, w której proszki do wytłaczania lub tusz do wytłaczania są podgrzewane i topione, aby utworzyć błyszczącą, twardą powierzchnię na obrazie po wytłoczeniu; i pastę do wytłaczania, metoda, która obejmuje zastosowanie pasty do wytłaczania na papierze lub kartce w celu wytworzenia podniesionej powierzchni, przy użyciu szablonu do stworzenia pożądanego wzoru. Kiedy myślisz o dodaniu wymiaru, blasku i tekstury do kartki, tłoczenie jest drogą do zrobienia.

Wyraź swoją opinię dzięki banerowi

Możliwości druku mogą być zrealizowane za pomocą kartki świątecznej, która robi oświadczenie w formie baneru. Jest to świetny sposób na spersonalizowanie kartki, dodanie jej charakteru i sprawienie, że będzie zabawna. Projektowanie kartek banerowych zazwyczaj polega na zastosowaniu harmonijki na papierze lub kartonie, z sentencją lub pozdrowieniem rozciągniętym na całej długości kartki. Wydaje się to dość proste, ale jest miejsce, aby uczynić projekt bardziej skomplikowanym z odrobiną spersonalizowanego stylu, używając wstążek lub wykrojników, na przykład, i dodając elementy sentymentalne.

Trzymaj się niszy kartek

Znając swoje mocne strony twórcze, możesz skupić się na tworzeniu wyjątkowych kartek świątecznych. Bycie "mistrzem we wszystkich dziedzinach i mistrzem w żadnej" może spowodować, że kartki nie będą dobrze odebrane. Trzymaj się niszy, która jest Twoją mocną stroną, co podkreśli ten unikalny element i sprawi, że kartki świąteczne będą się wyróżniać wśród innych. Jeśli humor jest mocną stroną, to powinien prześwitywać podczas tworzenia kartki świątecznej. Humor może być obecny zarówno w elemencie projektowym, takim jak obraz graficzny, jak również w pozdrowieniu lub stwierdzonym sentymencie.

Pamiętaj o schemacie kolorów

Kolor jest ważnym elementem w każdym projekcie graficznym. Właściwy schemat kolorów może poprawić wygląd kartek świątecznych i sprawić, że będą one godne sezonu, który mają reprezentować. Wybierz kolory, które reprezentują konkretne święto i upewnij się, że główny motyw jest łatwo rozpoznawalny, a także odpowiedni do okazji. W odniesieniu do kartek świątecznych, zadając sobie pytanie "Jaki jest zwrot z wysokiej jakości wydruku?", należy pamiętać, że coś tak prostego jak wybrany schemat kolorów może być czynnikiem. Kolorowe ozdoby i akcenty, wraz z kolorem papieru lub tła kartki, powinny się wzajemnie uzupełniać.

Istnieje kilka zabawnych i kreatywnych sposobów na wzbogacenie kartki świątecznej i uczynienie jej wyjątkową. Możliwości druku obejmują właściwy schemat kolorów, użycie elementów dekoracyjnych, takich jak wzory stempli i techniki tłoczenia, dodanie osobistego akcentu za pomocą kartki w stylu banerowym oraz podkreślenie siły swojej niszy. Stworzenie wysokiej jakości kartki świątecznej wymaga przemyślenia, zaplanowania i silnego poziomu kreatywności, który pozwoli na podjęcie ryzyka i wyjście poza ramy, aby stworzyć kartki, które są wyjątkowe.

Jeśli chciałbyś uzyskać pomoc w kreatywnym procesie produkcji kart lub jesteś zainteresowany zastosowaniem technik druku do ogromnej liczby kart (takich jak projekt kartki świątecznej Twojej firmy), skontaktuj się z ekspertami z firmy Ironmark i zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić!