Idealny makijaż mineralny

makijaż mineralny

Piękny wygląd to ważny element kobiecości. Niekiedy natura okazuje się jednak dość przewrotna, czego skutkiem są niekoniecznie pożądane efekty.

Niepodważalny jest fakt, że w tej sytuacji konieczne staje zatuszowanie niedoskonałości natury, a także podkreślenie jej atutów.

Możliwość tę gwarantuje starannie wykonany makijaż. Większość osób korzysta z tradycyjnych rozwiązań kosmetycznych, warto jednak pamiętać, że istnieją również kosmetyki mineralne, które z powodzeniem mogą być używane przez osoby posiadające cerę wrażliwą, skłonną do podrażnień lub reakcji alergicznych.

Kosmetyki mineralne są naturalne i całkowicie bezpieczne dla zdrowia, należy jednak pamiętać, że wymagają one innej aplikacji niż rozwiązania tradycyjne.

Naturalne kosmetyki z dnia na dzień cieszą się coraz większym zainteresowaniem – jako produkty naturalne są całkowicie bezpieczne, nie powodują podrażnień i reakcji alergicznych, ponadto korzystnie wpływają na kondycję skóry. Makijaż mineralny pod względem estetycznym dorównuje tradycyjnemu, jest jednak rozwiązaniem zdecydowanie korzystniejszym dla zdrowia.

Co należy wiedzieć o kosmetykach naturalnych?

Kosmetyki mineralne, w przeciwieństwie do tradycyjnych, posiadają delikatną, bardzo sypką konsystencję, dlatego też bardzo łatwo się osypują, a ich aplikacja do łatwych bynajmniej nie należy.

Podstawową zasadą, o której wiele osób zapomina, jest to, że nie wolno wkładać pędzelka do słoiczka. Odrobinę pudru należy nałożyć na plastikowy lub szklany spodek i za pomocą pędzelka nabierać niewielkie ilości kosmetyku, strzepując jego nadmiar – jeśli nadprogramowy puder nie zostanie strzepnięty, na twarzy mogą pojawić się nieestetyczne smugi.

Aplikacja kosmetyku wymaga ostrożności, lepiej nakładać puder kilka razy, niż użyć zbyt dużo i zyskać efekty odwrotne do pożądanych.

Kolejną kwestią, która przemawia za tym, by nakładać kosmetyk z umiarem, jest efekt „maski”, który może pojawić się w przypadku nałożenia zbyt dużej ilości pudru od razu.

Nakładając cienkie warstwy raz za razem bez problemu uzyskamy właściwy efekt, a kolor będzie zmieniał się sukcesywnie.

Nakładanie pudrów mineralnych

Puder mineralny jest lżejszy od tradycyjnego odpowiednika, nie zapycha porów i pozwala skórze oddychać, jest jednak bardziej sypki, dlatego też jego aplikacja wymaga pewnej wprawy i ostrożności.

W pierwszej kolejności musimy zaopatrzyć się w odpowiedni pędzel – najlepsze to falt top i kabuki. Pędzel flat top posiada bardziej zbite włosie, ścinane na płasko, jest więc idealny do wykonywania makijażu, który zapewnia wyraźne i mocne krycie.

Osoby, które mają delikatną cerę, skłonną do podrażnień i reakcji alergicznych, powinny wybierać pędzel kabuki, który – mimo iż wykonany ze sztucznego włosia – jest delikatniejszy i bardziej lekki.

Wbrew pozorom wykonanie makijażu za pomocą kosmetyków mineralnych różni się od tradycyjnego makijażu i nijak tego faktu nie można pominąć.

Ważną czynnością jest nawilżenie cery przed nałożeniem kosmetyku podkładowego. W przypadku cery skłonnej do przetłuszczenia lub w sytuacji, gdy konieczne jest uzyskanie matowego efektu, warto nałożyć cienką warstwę pudru transparentnego, który wygładzi i zapewni matowy odcień cery.

Puder mineralny należy nakładać za pomocą pędzelka, kolistymi ruchami, kierując się od policzków ku dolnej części twarzy.

Makijaż „na mokro”

Puder mineralny, ze względu na konsystencję, może osypywać się z twarzy, dlatego też należy zadbać o to, by kosmetyk „przykleił” się do twarzy. Pomoże w tym zwilżenie pędzelka – najlepiej posiadać buteleczkę z atomizerem, który umożliwi regularne zwilżanie pędzelka. Przydatny jest także wacik nasączony hydrolatem, za którego pomocą wykonamy tzw. stemplowanie.

Więcej informacji znajdziesz na: pina-parie.pl