Najlepsze drukarki do Twojego domu lub mieszkania

Drukarki istnieją od tak dawna i ludzie oczekują, że to ustawią i zapomną. To jedna z tych rzeczy, które często lepiej mieć i nie potrzebować, niż nie posiadać ich wcale. Po wstępnym ustawieniu, drukarki domowe są tak proste jak plug and play.

W ciągu ostatniej dekady, przemysł drukarski naprawdę rozkwitł i ewoluował. Na przykład, niektóre z najnowszych domowych drukarek są wyposażone w różne rodzaje czarnego tuszu do różnych rodzajów papieru. Alternatywnie, mieszanie się atramentu eliminuje ból związany z koniecznością czekania, aż głowica drukarki sama się wyczyści, jeśli nie drukowało się od dłuższego czasu.

Świat drukarski nie jest do końca ogromny, ale trzy firmy nadal wychodzą na wierzch. Rodowód firmy Canon w świecie aparatów cyfrowych pozwolił jej na produkcję najbardziej precyzyjnych kolorowych drukarek fotograficznych. Tło obliczeniowe HP i słabe punkty w fotografii pozwoliły im zrozumieć potrzeby właścicieli małych firm, którzy działają w domu. Doświadczenie firmy Epson zarówno w zakresie drukarek, jak i technologii atramentowej nadal czyni z nich lidera. Oto niektóre z najlepszych opcji tych trzech firm.

1. HP OfficeJet 5255 Drukarka All-in-One

Najlepsza drukarka domowa

Jedną z najlepszych zalet drukarek wielofunkcyjnych HP jest to, że wytrzymują one lata dłużej niż większość produktów konsumenckich. Przez ostatnie osiem lat używaliśmy tej samej domowej drukarki biurowej HP, a OfficeJet 5255 jest najnowszą ewolucją właśnie tego. Urządzenie to drukuje, skanuje, kopiuje i faksowanie oraz wykonuje każde zadanie równie dobrze. Z tego powodu jest to najlepsze rozwiązanie dla użytkownika domowego biura, który czasami potrzebuje wydruków lub faksów na nową dekadę. Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie życie, używa tylko dwóch wkładów z atramentem: są czarne i kolorowe. To jest to.

2. Epson Expression Photo XP-970 Mała drukarka wielofunkcyjna

Najlepsza drukarka tuszowa

Oczywiście, potrzebowaliśmy drukarki fotograficznej na tej liście. W tym segmencie firma Epson jest prawdopodobnie najlepszą opcją, która nie jest zbyt duża. Mimo że większość ludzi drukuje nie większe niż 8x10 cali, miło jest wiedzieć, że można drukować zdjęcia na legalnym papierze przy użyciu drukarki XP-970. Częścią tego, co sprawia, że ta drukarka Epson Expression Photo Printer jest tak wyjątkowa, jest fakt, że zamiast standardowego czarnego i jednokolorowego zbiornika z atramentem posiada ona sześć zbiorników z atramentem.

Zgadza się, nie tylko drukuje w trzech podstawowych kolorach podstawowych i czarnym, ale ma też sześć zbiorników, dzięki czemu może mieszać najbardziej skomplikowane odcienie. Dzięki temu można uzyskać bardziej precyzyjne wydruki kolorowe. Oczywiście, oznacza to również, że masz więcej atramentu do wymiany w nadgodzinach lub do ponownego napełnienia. Ale często jest to opłacalne dla każdego początkującego twórcy.

Wskazówka: Przed drukowaniem obrazów należy pozostawić monitor na co najmniej pół godziny, aby się rozgrzał. W ten sposób masz większe szanse na uzyskanie kolorów bardziej zbliżonych do tego, co zobaczysz na swojej drukarce.

3. Canon Color imageCLASS MF743Cdw

Najlepsza drukarka laserowa

Jeśli masz dużo do zrobienia w zakresie drukowania, Canon Color imageClass MF743Cdw jest zdolnym mistrzem. Jest to mocna drukarka i może mieć dodatkową kasetę na papier dodaną do dna, co znacznie zwiększa pojemność papieru z 300 arkuszy do 850 arkuszy. Pozwala to na skrócenie czasu potrzebnego na uzupełnianie papieru podczas dużych nakładów na druk. Model ten, mimo że jest drukarką laserową, może obsługiwać zarówno druk monochromatyczny, jak i kolorowy.

5-calowy ekran dotykowy ułatwia konfigurację i korzystanie z drukarki. A obsługa Wi-Fi Direct sprawia, że wysyłanie plików do drukarki jest proste. Do drukowania nie trzeba podłączać komputerów z przewodami USB, a można nawet łatwo drukować ze smartfonów i tabletów.

4. Canon MAXIFY MB5420

Najlepsza domowa drukarka biurowa

Kiedy firma Canon ogłosiła swój produkt Canon MAXIFY MB5420, był on skierowany do właścicieli małych firm z kilkoma funkcjami. Po pierwsze, duży nacisk położono na łączność. Korzystanie z usług Google Cloud Print, Apple Air Print lub własnej aplikacji do drukowania firmy Canon jest dość proste, niezależnie od tego, z którego urządzenia drukuje się materiały. Masz również czarne, magenta, żółte i cyjanowe typy atramentu z opcją przejścia na kasety o rozmiarze XL, jeśli jesteś użytkownikiem dużej mocy. Jeśli się spieszysz i drukujesz tonę etykiet FedEx, możesz być pewien, że MB5420 zrobi to szybko.

Urządzenie Canon Maxify MB5420 posiada również wbudowany skaner. To miłe dla osób, które nie lubią używać aplikacji skanujących w swoim telefonie, takich jak CamScanner. A jeśli jesteś zainteresowany, firma Canon wyprodukuje najlepszy w swojej klasie papier Pro Luster Paper, który będzie ozdobą Twojego domu.

5. HP Tango

Najlepsza drukarka do inteligentnego domu

Podczas gdy ludzie tradycyjnie podłączają swoją drukarkę do komputera, HP Tango zostało zaprojektowane dla nowego typu rodziny. Ci ludzie albo nie mają komputera w domu, albo po prostu ledwo go używają. Zamiast tego, ponieważ wszyscy są podłączeni za pomocą swoich smartfonów i tabletów, zaczęli ich używać.

HP Tango eliminuje całkowite zapotrzebowanie na komputer i zamiast tego sprowadza do konsumenta funkcje studia wyższej klasy. Można do niego drukować w chmurze i łączyć się za pomocą smartfona lub tabletu. A jeśli poczujesz się samotny z powodu zimowego bluesa, możesz z nim porozmawiać.

6. HP LaserJet Pro M404dn

Najlepsza drukarka wysokowydajna

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które nigdy nie mają większej potrzeby drukowania w kolorze, to HP LaserJet Pro M404dn jest tego warte dla Ciebie. Jest to kolejna drukarka laserowa i prawdopodobnie najszybsza na tej liście. To też jest całkiem proste. Jest jedna kaseta z tonerem i jest czarna. Możesz drukować z nią na komputerze lub skorzystać z AirPrint lub CloudPrint (choć ta druga zniknie do końca 2020 roku). Szczerze mówiąc, to są twoje najlepsze zakłady, ponieważ w przeciwnym razie masz dość starą opcję połączenia z portem USB.

7. Epson SureColor T3170

Najlepsza wysokiej klasy drukarka fotograficzna

Epson SureColor T3170 ma wysoką cenę około 1 000 USD. Jeśli wydajesz tak dużo gotówki, powinieneś wiedzieć, że wydajesz prawie tyle samo, co profesjonalne drukarki fotograficzne. Ta drukarka wykonuje wydruki w rozdzielczości 2400 x 1200 dpi - czyli znacznie więcej niż potrzebuje większość ludzi. A kiedy drukujesz w najlepszej jakości, prawdopodobnie zajmie to kilka minut. Dzięki opcjom atramentu Cyan, Magenta, Yellow i Black jest dobrze wyposażona do drukowania większości dokumentów z wykresami.

Kolejny powód, dla którego jest tak drogi? Cóż, ma wbudowany router. Oznacza to, że możesz pominąć zakup jednego lub systemu Wi-Fi Mesh i użyć drukarki do podłączenia wszystkich urządzeń. Oczywiście można ją podłączyć do istniejącej sieci Wi-Fi, a także wykorzystać jej interfejs dotykowy, który ułatwia drukowanie z tabletu lub smartfonu. Gdy już ją ustawisz, prawdopodobnie nie będziesz chciał jej przesuwać. To jest ciężkie!

Czego szukać w drukarce domowej

Kiedy szukasz drukarki, powinieneś naprawdę zadać sobie pytanie, jakich funkcji będziesz potrzebował. Niektóre drukarki są lepsze dla właścicieli firm domowych, podczas gdy inne mają więcej sensu dla rodzin.

Drukarki laserowe są zazwyczaj najlepsze dla osób, które najczęściej drukują dokumenty tekstowe i nie mają większego powodu, aby drukować w kolorze. Więc księgowy drukowanie dokumentów podatkowych mają większe zapotrzebowanie na drukarkę laserową niż na przykład agenta nieruchomości.

Realtors wolą umieścić kolorowe zdjęcia, które będą towarzyszyć ich ofertom w oknie ich biur, aby przyciągnąć tych, którzy nie wydają swoich pieniędzy na tosty awokado. Z tego powodu firmy Realty mogą maksymalnie wykorzystać drukarkę atramentową. Ponadto, istnieje wiele opcji połączeń.

Fajną rzeczą w nowoczesnych drukarkach jest to, że producenci drukarek zdają sobie sprawę, że ludzie drukują coraz mniej na całym świecie. Dotyczy to zarówno przestrzeni fotograficznej, jak i środowiska pracy. Więc podczas gdy rynek się kurczy, producenci drukarek starają się jak mogą, abyś kupił ich produkty. Obecnie dzieje się wiele innowacji, a konsument ostatecznie korzysta z najsilniejszych opcji, które przetrwały.