Jak ułatwić sobie życie z segregatorem do zarządzania domem?

Jeśli nigdy nie wiesz, gdzie znaleźć informacje kontaktowe do nauczyciela Twojego dziecka lub tego, którego kochasz, potrzebujesz segregatora do zarządzania domem!

Spoiwo jest doskonałym sposobem na konsolidację wszystkich ważnych informacji lub pomysłów, które zbierasz, od notatek post-it po wycinki z magazynu. Skoroszyt do zarządzania domem to również ogromna pomoc w organizowaniu wszystkiego, co wiąże się z utrzymaniem sprawnego funkcjonowania domu.

Dowiedz się, jak stworzyć segregator do zarządzania domem, który jest osobisty i unikalny dla Ciebie tak, aby dobrze służył Twojej rodzinie i nie tylko zbierał kurz na półce!

CO TO JEST SEGREGATOR DO ZARZĄDZANIA DOMEM?

Segregator zarządzający domem ma wiele nazw: notatnik rodzinny, planista domowy, teczka domowa, segregator domowy. Są to tylko niektóre z nazwisk, które znajdziesz, aby być nazywane przez innych.

Ale niezależnie od tego, co zdecydujesz się nazwać, wszystkie one mają jeden wspólny cel: konsolidację ważnych informacji, do których musisz się często odnosić. 

Pomyśl o segregatorze domowym jako o teczce na przedmioty, do których musisz się często odwoływać, w przeciwieństwie do innych ważnych dokumentów, które powinny być przechowywane w sejfie ognioodpornym (np. paszporty, akty urodzenia, karty ubezpieczenia społecznego).

Skoroszyt do zarządzania domem został zaprojektowany tak, aby pomóc Ci płynniej prowadzić swój dom, a tym samym jest dla Ciebie osobisty. Każdy dom jest prowadzony inaczej, więc na pewno możesz skończyć z niepotrzebnymi rzeczami w swoim segregatorze, jeśli po prostu skopiujesz to, co zrobili inni ludzie.

DLACZEGO MIAŁBYM CHCIEĆ SEGREGATOR DO ZARZĄDZANIA DOMEM?

Istnieją 3 główne powody, dla których możesz chcieć segregator do zarządzania domem. Możesz wykorzystać plik domowy lub segregator do:

  • zarządzać papierowym bałaganem
  • przechowywać ważne informacje w jednym scentralizowanym miejscu
  • być przygotowanym na wypadek, gdyby ktoś inny musiał prowadzić twój dom lub opiekować się twoimi dziećmi.

ZARZĄDZAĆ PAPIEROWYM BAŁAGANEM

Papierowy bałagan jest problemem dla większości z nas i jest czymś, na czym nieustannie musimy się opierać (co jest szokujące w tym cyfrowym dniu w wieku!). Pomiędzy całą pocztą i dokumentami szkolnymi lub z zajęć, musimy mieć system, który działa dobrze i stale walczyć o jego utrzymanie.

Spoiwo do zarządzania domem może być doskonałą częścią tego systemu. Nadal będziesz musiał trzymać się z dala od papierów do recyklingu, które nie są potrzebne, jak również papierów, które możesz chcieć przechowywać na pamiątkę. Ale dla wszystkich papierów, które przychodzą do Twojego domu z ważnymi informacjami na ich temat, na które będziesz musiał często zwracać uwagę, segregator jest świetnym miejscem do ich przechowywania.

MAJĄ SCENTRALIZOWANĄ LOKALIZACJĘ DO CELÓW INFORMACYJNYCH

Kiedy masz wszystkie ważne informacje, których często szukasz w JEDNOSTKIEJ scentralizowanej lokalizacji, łatwiej jest pozostać zorganizowanym. Nie musisz się zastanawiać, gdzie umieściłam tę ulotkę od niańki z sąsiedztwa, albo jaki poziom zdało moje dziecko na lekcjach pływania? Możesz trzymać wszystkie rodzaje ważnych informacji w jednym centralnym miejscu, żeby zawsze wiedzieć, gdzie szukać.

BĄDŹ PREPAROWANY

Innym powodem, dla którego niektórzy ludzie decydują się umieścić razem segregator do zarządzania domem jest przygotowanie się na wypadek, gdyby ktoś inny potrzebował czasowo prowadzić twój dom pod twoją nieobecność lub obserwować twoje dzieci. Niektórzy ludzie zawierają dosyć dużo wszystko ty mogłeś kiedykolwiek chcieć znać o prowadzeniu ich domu tak, że anyone mógł patrzeć przez segregatora i rozgryzać je.

Nawet jeżeli ty no zrobisz twój domowemu zarządzaniu segregatorowi ten szczegółowemu, ja jest dobrym pomysłem zawierać znacząco informację dla twój babysitters. W ten sposób, ty zawsze będziesz przygotowany przechodzić poza domowymi obowiązkami i kontaktować się informacje szybko gdy ty jesteś w pośpiechu.

CO NALEŻY UWZGLĘDNIĆ

Jest wiele rzeczy, które można umieścić w segregatorze zarządzania domem, ale nie oznacza to, że należy je umieścić w segregatorze. Włączajcie tylko te rzeczy, które ułatwią wam życie. Nie komplikuj tego zbytnio!

Po pierwsze, nie należy załączać ważnych dokumentów, takich jak akty urodzenia, karty ubezpieczenia społecznego lub paszporty, które muszą być przechowywane w bezpiecznym miejscu lub rzadko muszą być dostępne. Zamiast tego używaj segregatora do rzeczy, do których ty lub członkowie twojej rodziny powinni się często odwoływać.

Po drugie, możesz nie chcieć załączać dokumentów, które będą trudne do aktualizacji. Jeśli lubisz używać długopisu i papieru bardziej niż plików cyfrowych, włóż wszystkie rzeczy do segregatora i regularnie je aktualizuj. Jeśli jednak masz już rozwiązanie nie papierowe, które działa dobrze, nie utrudniaj sobie tego, dodając papierową kopię, którą musisz utrzymywać tylko po to, aby wszyscy byli na tej samej stronie.

Pamiętaj, że jeśli umieszczenie czegoś w segregatorze nie ułatwi ci życia, zostaw to. Jeśli ty lub ktoś inny w twoim domu nie musi się do tego często odwoływać, zostaw to. Ja jest właśnie iść powodować ciebie niepotrzebnego stres utrzymywać twój segregator aktualność. I nie tylko to, włączając w to niepotrzebne rzeczy, po prostu zagradza twój segregator, czyniąc go trudniejszym w dostępie do informacji, które są ważne.