17 Akcesoriów, w które musisz wyposażyć swoje biuro domowe

Kiedy zaczynasz urządzać swoje biuro domowe, jedna z dwóch rzeczy ma tendencję do czynienia. Albo nie jesteś w stanie łatwo określić, jakiego sprzętu i technologii używasz na co dzień, więc nie doceniasz tego, czego będziesz potrzebował, aby uruchomić swoje biuro i szybko znaleźć się w trudnej sytuacji. Wyraźnie widzisz każdą pojedynczą rzecz, której możesz potrzebować i jesteś przytłoczony myślą o zaspokojeniu każdej z tych potrzeb aż do ostatniej zszywki.

W żadnym z tych przypadków nie byłoby niespodzianką, gdybyś biegał w kółko, zanim będziesz mógł skoncentrować swoje wysiłki i stworzyć biuro, które pomoże Ci produktywnie pracować.

Skorzystaj z tej listy artykułów biurowych, aby stworzyć dobrze zaokrągloną, a jednocześnie usprawnioną listę tego, czego potrzebujesz w swoim biurze domowym. Sprawdzaj przedmioty, których absolutnie potrzebujesz i zaokrąglaj przedmioty, które w końcu możesz chcieć dodać, aby stworzyć priorytetową listę rzeczy najważniejszych dla Twojego domowego biura.

Komputer

Będzie to miało zastosowanie do większości z nich, ponieważ niewielu właścicieli małych firm, którzy mają możliwość pracy w domu, może wykonywać swoją pracę bez komputera. Zrób swoje badania tak, abyś mógł wybrać komputer, który spełnia Twoje specyficzne potrzeby. Powinieneś wziąć pod uwagę laptopa, jeśli zamierzasz stworzyć mobilne biuro jako dodatek do swojego biura domowego.

Monitor

Najwyraźniej potrzebujesz monitora, jeśli masz komputer stacjonarny, ale może to być również przydatne (i lepiej dla twojej szyi), aby mieć monitor, który podłączasz do laptopa. W zależności od wykonywanej pracy, można również rozważyć zastosowanie dwóch monitorów.

Szybki dostęp do Internetu

Dni, w których można było pracować z łączem dial-up, już dawno minęły. Do wydajnej pracy w Internecie niezbędne jest połączenie szerokopasmowe.

Biurko

Idealnie byłoby, gdybyś miał miejsce na tradycyjne biurko, na którym stworzysz ergonomicznie poprawne stanowisko pracy. Jeśli chcesz być kreatywny, możesz wykonać pracę przy stole, ladzie lub innej płaskiej powierzchni.

Krzesło

Poświęć czas na wybór i zainwestuj w wygodne krzesło; jest to jeden z najważniejszych elementów wydajnego domowego biura. Również w tym przypadku ergonomia i wygoda liczą się w przypadku siedzenia, dlatego przed zakupem należy przetestować krzesło.

Odpowiednie oświetlenie

Tak jak dobre krzesło jest ważne dla ergonomicznego domowego biura, tak samo ważne jest posiadanie odpowiedniego poziomu oświetlenia. Nie chcesz mieć do czynienia z bólami głowy i zmęczeniem oczu spowodowanym mrużeniem lub używaniem oświetlenia, które utrudnia czytanie.

Telefon i/lub VoIP

Dzięki technologii VoIP, internetowym usługom telefonicznym, a nawet telefonom komórkowym, może nie być potrzebny tradycyjny telefon stacjonarny, ale dostęp do usługi telefonicznej jest zazwyczaj niezbędny podczas pracy w domu.

Oprogramowanie

Niektórzy właściciele małych firm po prostu potrzebują dostępu do edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych i aplikacji do zarządzania pocztą elektroniczną, podczas gdy inni potrzebują dodatkowego oprogramowania, które jest specyficzne dla ich potrzeb. Zrób listę oprogramowania, które będzie potrzebne do uruchomienia domowego biura.

Router sieciowy

Nie zawsze wymagany, router sieciowy może być potrzebny, jeśli masz więcej niż jeden komputer, który potrzebuje dostępu do Internetu. Weź pod uwagę bezprzewodowy router, jeśli masz laptopa i komputery znajdujące się w różnych częściach Twojego domu.

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe

Często pomijany, ochronnik przeciwprzepięciowy powinien być zszywką w każdym biurze domowym, które korzysta ze sprzętu komputerowego.

Drukarka lub maszyna wielofunkcyjna

Jeśli masz biuro bez papieru, być może uda Ci się uciec bez posiadania drukarki, ale mogą zaistnieć sytuacje, w których będziesz musiał skanować, faksować, a nawet robić kopie. Jeśli jest to powszechne w Twojej firmie, zapoznaj się z maszynami wielofunkcyjnymi, które mogą zarządzać wszystkimi tymi zadaniami.

Dysk zapasowy lub serwer osobisty

Kiedy Twoje biuro domowe będzie gotowe do pracy, będziesz musiał mieć plan tworzenia kopii zapasowych i ochrony swoich danych. Możesz korzystać z usług tworzenia kopii zapasowych w chmurze, aby kopiować pliki automatycznie, ale warto również rozważyć utworzenie własnej kopii zapasowej. Dyski zewnętrzne i serwery osobiste są stosunkowo niedrogie i mogą uratować Twoją firmę w przypadku awarii komputera.

Zasilacz bezprzerwowy (UPS)

Zasilacz UPS zapewnia zasilanie rezerwowe przez ograniczony czas w przypadku zaniku prądu, ponieważ UPS może zapewnić przydatny czas buforowania, aby oszczędzić pracę i bezpiecznie wyłączyć sprzęt.

Szafka na akta

Nawet jeśli zamierzasz być bez papieru, zawsze znajdziesz jakieś papierowe dokumenty, na których musisz się zatrzymać. Najlepszym miejscem do przechowywania tych dokumentów - i znalezienia ich później - jest szafka na dokumenty.

Przechowywanie

Gdzie będą przechowywane długopisy, notatki samoprzylepne, papier, teczki, atrament, wizytówki i inne materiały? Rozważ zakup regału lub półki do przechowywania nieużywanych przedmiotów w swoim biurze domowym.

Skrzynka bezpieczna przeciwpożarowa

Mówiąc o przechowywaniu, możesz rozważyć użycie skrzynki ognioodpornej do przechowywania i ochrony najważniejszych dokumentów biznesowych. Wielu właścicieli małych firm korzysta również z tych trwałych skrzynek do przechowywania kopii zapasowych swoich danych.

Niszczarka do papieru

Niszczarka jest niezbędna do niszczenia wrażliwych i poufnych informacji w Twojej firmie. A dla każdego innego kawałka niewrażliwego papieru, zastanów się nad uzyskaniem pojemnika na surowce wtórne.

W zależności od rodzaju wykonywanej pracy i ilości dostępnego miejsca, w biurze domowym na pewno znajdą się inne potrzebne Ci przedmioty. Jeśli używasz tej listy kontrolnej, aby zacząć myśleć o sprawach zasadniczych, jesteś na drodze do stworzenia sprawnego i wydajnego domowego biura.